lc

 Banner
 • *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.

Vitajte na stránke Lions Club Bratislava BONA FIDE

Medzinárodný kemp mládeže HARMONY 2016

V dňoch 30. júla až 12. augusta sa stala Modra  hostiteľkou Medzinárodného kempu mládeže HARMONY 2016, ktorý organizoval Lions club Bratislava Pressburg v mene Distriktu 122 Česká a Slovenská republika v spolupráci s partnermi a ostatnými klubmi. Náš klub túto akciu podporil a aktívne sa podieľal na  tejto akcii dňa 3.8.2016.

Na mládežnícky kemp prišlo 40 mladých ľudí vo veku od 18 do 24 rokov z 19 krajín sveta. Najviac účastníkov bolo z Talianska, Turecka, Fínska a Izraela. Medzi účastníkmi boli mladí ľudia i z ďalekej Číny – Hon Kongu, Indie,  Mexika, Taiwanu a Brazílie. Účastníci boli ubytovaní v penzióne Harmónia, kde organizátori pripravili počas dvoch týždňov bohatý program. Mladí ľudia spoznali viaceré slovenské mestá ako Gabčíkovo, Rišňovce, kde ich privítali primátori a starostovia, no najmä Bratislavu. Účastníkov prijali v Zrkadlovej sieni Primaciálneho  paláca v Bratislave, prezreli si Bratislavský hrad, Dóm Sv. Martina, Mestské múzeum a ďalšie atrakcie hlavného mesta. V Modre  si prezreli  SNM Múzeum Ľudovíta Štúra, výrobu majoliky, výrobu vína v Elesku, hvezdáreň na Zochovej chate a ďalšie atrakcie. Počas výletu si prezreli i vodnú elektráreň v Gabčíkove, Záchranný systém Slovakia, Danubianu a Divokú vodu, športové zariadenia v Senci, kde sa kúpali v Slnečných  jazerách. Zaujímavá bola i prehliadka SNM hrad Červený Kameň. V Jakubove navštívili chovnú stanicu pre vodiacich psov, ktorú zriadil Lions Club Bratislava Pressburg.

Viac tu: http://www.literarny-tyzdennik.sk/products/modra-privitala-mladych-z-celeho-sveta/

 

Medzinárodný program Výmeny Mládeže organizovaný pod záštitou Lions Clubs International ponúka vybratým účastníkom možnosť spoznania každodenného života danej kultúry prostredníctvom pobytu v hostiteľskej rodine a nadviazanie nových priateľstiev počas pobytu v medzinárodnom kempe. Jeho význam spočíva v nadobudnutí prehľadu o kultúre, histórii a ďalších stránok navštívenej hostiteľskej krajiny a prispieva tak k rozvoju kultúrnej kompetencie účastníkov. Prostredníctvom vytvárania nových priateľstiev a spoznávania kultúr program Výmeny Mládeže prispieva k napĺňaniu jedného z mnohých cieľov organizácie Lions Clubs International:

Prebúdzať a podporovať ducha porozumenia medzi ľuďmi na celom svete.

Fotogaléria tu

 

Bowlingový turnaj 14.6.2016

Dňa 14.6.2016 sme si v Národnom bowlingovom centre na Turbínovej ulici 1 v Bratislave zmerali sily s ostatnými bratislavskými LC klubmi v tímovej hre v bowlingu.

Tieto aktivity sú medzi členmi klubov veľmi obľúbené. Pri nich trochu relaxujeme, rozprávame, ale často sa tu zrodia aj výborné nápady, vyúsťujúce do  ďalších aktivít.

Najlepšie tímy sú odmenené diplomom a sladkými medailami.

Pozrite si našu fotogalériu.

 

24.Konvent LCI - Distrikt 122 ČR a SR

V dňoch 20.5.-22.5.2016 sa konal v Banskej Bystrici 24. Konvent LCI - Distrikt 122 ČR a SR.

Okrem pracovnej  a slávnostnej časti nechýbal ani bohatý sprievodný program.

Pozrite v  našej   fotogalérii.

 

Strana 11 z 18