lc

 Banner
 • *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.

Vitajte na stránke Lions Club Bratislava BONA FIDE

Biela pastelka

Dňa 25.9.2015 na námestí pri OC - Eurovea v Bratislave bude od 11.00 hod. prezentácia ÚNSS, za účasti hercov a moderátorov jednotlivých televízií. V čase od 16.00 do 19.00 hod. sa uskutočnia minihokejové zápasy pre verejnosť za účasti ambasádora Michala Handzuša, Prídite sa pozriet´ a podporiť dobrý skutok.

Budeme tam tiež - LC Bona Fide

Pozrite sa 

 

Darovanie defibrilátora ŽSR

Dňa 22.9.2015 bol odovzdaný Železniciam Slovenskej republiky defibrilátor, ktorý bol umiestnený vo vestibule hlavnej železničnej stanice v Bratislave. Defibrilátor Železniciam Slovenskej rebubliky darovalo naše občianske združenie Lions Club Bratislava Bona Fide. 
 
Bratislavská železničná stanica, ako jedno z najviac frekventovaných častí mesta Bratislavy získala automatický externý defibrilátor (AED), od nášho klubu,  ktorý sa používa pri náhlom srdcovom zlyhaní. 
Video a fotogaléria z odovzdania prístroja. 
 
Defibrilátor je lekársky prístroj, používaný pri poruchách srdcového rytmu, ako súčasť kardiopulmonálnej resuscitácie. Prístroj bude v prípade akútnej potreby resuscitácie k dispozícii cestujúcim, resp. verejnosti, pohybujúcej sa v priestoroch železničnej stanice. Obsluha je veľmi jednoduchá, zvládne ju každý. Prístroj vyhodnotí, či srdcom preteká krv a ak nie, do tela pustí výboj, ktorý by ho mal naštartovať. Pre spustenie výboja je nutné urobiť len tri kroky. Defibrilátor užívateľa pri prvej pomoci vizuálne aj zvukovo navádza a v každej fáze resuscitácie dáva jasné a kľudné pokyny - od upevnenia elektród na telo pacienta, po srdcovú masáž a defibriláciu, podať tak prvú pomoc a zachrániť život pacientovi ešte pred príchodom záchranky.  Ak nebude treba prístroj na postihnutom človeku použiť, defibrilátor svoju činnosť vykonávať nezačne. Defibrilátor môže zachrániť životy dospelých, a vďaka špeciálnemu kľúču aj životy detí. Prístroj je veľmi ľahký a dá sa dopraviť kdekoľvek, kde by mohol byť potrebný a  pripravený poskytnúť podporu základnému záchranárskemu personálu. 
 
Defibrilátor je umiestnený na viditeľnom mieste vo vestibule pri osobných pokladniach v železničnej stanici Bratislava - Hlavná stanica,  uložený v špeciálnej schránke vybavenej poplašným zariadením, ktoré vie upozorniť na neoprávnené použitie prístroja.
"Hlavnú železničnú stanicu v Bratislave sme si vybrali jednak preto, že LC Bona Fide je bratislavský klub a najmä preto, že cez Hlavnú stanicu každodenne prúdia tisícky cestujúcich. Vzhľadom na značný výskyt kardiovaskulárnych ochorení v SR, tento prístroj práve na takomto mieste môže zachrániť ľudský život. Prístroj sme zakúpili z prostriedkov získaných vlastnou prácou členov klubu, konkrétne z predaja lionského punču počas Vianočných trhov na Hlavnom námestí v Bratislave.“ povedala naša pezidentka klubu Jarka Thomasová.
 
 

Lions days

Dňa 17.-19. júla 2015 sa na Mestských hradbách v Bratislave  stretli dobročinné bratislavské kluby LIONS CLUB, kde vystúpila  jazzová speváčka Adriena Bartošová, hudobné zoskupenie Ivaškovci a predstavilo sa bábkové divadlo Mao. Akciu sprevádzali rôzne aktivity počas celého dňa:

*Minibazár * Razenie lionskych dukátov * Vyšetrenie zraku s odbornou  konzultáciou * Veteran car * Lions International BUS * Zdravé oči - maľovanie na tričko * Halové veslovanie* Šport nielen pre hendikepované deti * Vyfarbovanie omaľovaniek * Ochutnávka slovenských vín * Čerstvá kávička * Vidíme sa v tme - prekážková dráha so sladkou odmenou v cieli * Lemon Squash - zdravá citronáda * Domáce koláče

Aktivity Lionských klubov mohli  všetci návštevníci podporiť kúpou umeleckých prác zdravotne znevýhodnených ľudí a nákupom v Lionskom Minibazáre.

Podporili sme aj celosvetovú aktivitu  LIONS EYEGLASS RECYCLING, zberom a oodovzdaním nepotrebných okuliarov.

WE SERVE - SLÚŽIME

 

Strana 14 z 18