Dar pre Kliniku detskej oftalmológie

Bratislava, 14. 1. 2011 – Klinika detskej oftalmológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave má nový prístroj. Ručný auto-refraktokeratometer v hodnote 8 330 eur daroval očnej klinike LIONS CLUB BRATISLAVA BONA FIDE.

Darovanie prístroja a spoluprácu s LIONS CLUBOM BA BONA FIDE, ktorá trvá už od roku 2007, ocenilo vedenie DFNsP v Bratislave zastúpené riaditeľom Danielom Žitňanom a tiež  vedenie KDO DFNsP v Bratislave.
"Prístroj bude slúžiť na vyšetrenie zakrivenia rohovky a dioptrickej chyby očí. Konštrukcia prístroja umožňuje jeho použitie aj u ležiaceho pacienta, čo umožňuje vyšetriť deti už od novorodeneckého veku alebo nespolupracujúce deti, ktoré je nutné vyšetrovať v narkóze," ocenila prínos pre pacientov primárka KDO Dana Tomčíková.
Nová metóda nahrádza starú, predtým používanú metódu skiaskopiu. "Špeciálne pre DFNsP Bratislava sme sa rozhodli darovať dary v podobe operačných alebo vyšetrovacích prístrojov, pretože je nesmierne dôležité predchádzať ochoreniam zraku u najmenších obyvateľov Slovenska," povedala Yvette Ševčíková, sekretárka klubu.
Tento prístroj je už v poradí tretí, ktorý Klinika detskej oftalmológie DFNsP získala vďaka sponzorskej aktivite LIONS CLUBU BA BONA FIDE. V roku 2007 to bol kryoprístroj MIRA CRYO 4000 v hodnote 16 600 eur určený na ošetrenie ochorení sietnice alebo vysokého vnútroočného tlaku, najviac však na liečbu retinopatie u nedonosených detí. V roku 2010 sme touto cestou získali štrbinovú lampu v hodnote 4 105 eur, čo je základný diagnostický prístroj v očnom lekárstve.

Chcete si pozrieť viac fotiek k tejto akcii? Kliknite SEM ...