Deti samy sebe

Výborná nálada, pestrá šnúra zaujímavých vystúpení a veľa štedrých divákov. Tak by sa dalo v skratke charakterizovaťtradičné adventné podujatie Deti samy sebe, ktoré na bratislavskom Hlavnom námestí v spolupráci s detskými domovmi organizuje Lions club Bratislava Bona Fide.
Na šiestom ročníku tohto podujatia sa vianočnými koledami, tancami a divadelnými scénkami predstavili deti z Adamovských Kochanoviec, Bernolákova, Kolíňan, Modry-Harmónie, Trenčína,  Veľkého Medera a Šamorína. Ich dôkladnú prípravu a spontánosťpri vystúpeniach ocenili diváci nielen častým potleskom, ale aj mimoriadnou štedrosťou v dražbe darčekov, ktoré deti vlastnoručne zhotovili.
Skupinka mladých hercov z divadla Astorka neustále súperila s okolostojacimi Oravcami, čím sa konečná hodnota darčekov šplhala na 10 a viacnásobky ich výkričnej ceny. Do dražby sa dokonca zapojili aj bezdomovci. Hodnota vydražených drobností dosiahla sumu takmer 35 000 Sk, dalšie vecné dary za vyše 300 000 Sk si detské domovy odniesli z Bratislavy od sponzorov, medzi ktorými bola napríklad Tatra banka, Slovenská sporiteľňa a už tradične aj týždenník TREND. Vecnými i finančnými zbierkami obohatili Vianoce v detských domovoch aj viaceré súkromné osoby.

Chcete si pozrieť viac fotiek k tejto akcii? Kliknite SEM ...